Arnaqia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arnaqi
Арнакија
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Saraj
Kryetari i Komunës Blerim Bexheti
Partia udhëheqëse BDI
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dërven
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Targa SK
Popullsia 1077 banorë (2002)

Arnaqi, (maqedonisht: Арнакија/Arnakija ёshtё fshat nё komunën e Sarajit, Maqedoni.

Arnaqia eshte e ndare ne dy vendbanime ne:Arnaqi e epërme dhe e poshtme.Nëpër Arnaqi kalon lumi i thate (suvodolica) ka 1077 te gjithe Shqiptarë Muslimanê