Sullara e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sullarë e Epërme
Горно Свиларе
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Saraj
Popullsia 712 banorë (2002)

Sullarë e Epërme, (maqedonisht: Горно Свиларе/Gorno Svilare) ёshtё fshat nё komunën e Sarajit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 712 banorë nga të cilët 711 ishin Shqiptarë dhe 1 tjetër.