Arrival

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arrival
Arrival kopertina
Studio album nga Jordan Rudess
Lëshuar më 1988
Inçizuar më 1988
Zhanri Muzikë instrumentale
Zgjatja 46:00
Producent(e) Jordan Rudess
Kronologjia e Jordan Rudess
Arrival
(1988)
Listen
(1993)

Arrival është albumi i parë i Jordan Rudess, i inçizuar dhe i lëshuar në vitin 1988. Albumi u lëshua në kasetë, dhe qysh nga ajo kohë nuk është prodhuar më, por mund të blihet apo të download-ohet nga websajti zyrtar i tij.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Danielle's Dance" – 6:35
  2. "Making Waves" – 11:02
  3. "First Waterfall" – 7:16
  4. "View from Above" – 4:32
  5. "Soft Landing" – 20:56

Anëtarët pjesëmarrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]