Jump to content

Autobusi (TV)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
AUTOBUSI
Arkivi i filmit
Titulli shqip Autobusi
Vendi i prodhimit Kosovë
Viti i prodhimit 1985
Zhanri Humor
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Nevruz Manxhuka
Skenari Ramadan Ymeri
Kameramani Xhelil Halili
Prodhuesi i filmit: Muharrem Qena
Aktorë kryesorë
Ali Ahmeti
Sabri Fejzullahu
Xhevat Qena
Leze Qena


Autobusi është mini-seri televizive humoristike, e cila trajton temat e problemeve familjare të përditshme në vitet '80- të.

Seriali është realizuar në vitin 1985 nga Radio Televizioni i Prishtinës. Drejtor i serialit është Muharrem Qena, regjisor Nevruz Manxhuka, kamera Xhelil Halili, skenari nga Ramadan Ymeri. Në rolet kryesore luajnë Ali Ahmeti (Shoferi), Sabri Fejzullahu (Kondukteri), Xhevat Qena (Kaqareli) etj.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]