Bërvenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bërvenica
Fshat
noform
Vendndodhja
Bërvenica is located in Maqedonia e Veriut
Bërvenica
Bërvenica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bërvenicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 436 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1216
Prefiksi (+389) 45
Targa TE
Koordinatat 41° 58′ 2″ Veri

20° 58′ 50″ Lindje

Popullsia 2.918 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në fshatin Bërvenica jetonin 2 918 banorë nga të cilët 2 834 ishin maqedonas dhe 84 të tjerë.