Stençe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stençe
Fshat
noform
Vendndodhja
Stençe is located in Maqedonia e Veriut
Stençe
Stençe
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bërvenicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 1 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1216
Prefiksi (+389) 045
Targa TE
Koordinatat 41° 52′ 27″ Veri

21° 00′ 08″ Lindje

Popullsia 150 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në fshatin Stence jetonin 150 banorë nga të cilët 149 ishin sllavo-maqedonë dhe 1 tjetër.