Vollkovia (Bërvenicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vollkovi
Fshat
noform
Vendndodhja
Vollkovi is located in Maqedonia e Veriut
Vollkovi
Vollkovi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bërvenicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 975 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1200
Prefiksi (+389) 045
Targa TE
Koordinatat 41° 51′ 48″ Veri

21° 00′ 00″ Lindje

Popullsia 270 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në fshatin Vollkovi jetonin 270 banorë Maqedonas.