Sellarca e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sellarcë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Sellarcë e Poshtme is located in Maqedonia e Veriut
Sellarcë e Poshtme
Sellarcë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bërvenicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1216
Prefiksi (+389) 45
Targa TE
Koordinatat 41° 58′ 07″ Veri

20° 58′ 09″ Lindje

Popullsia 693 banorë (2002)

Sellarcë e Poshtme është fshat në fshat në komunën e Brevincës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002, në fshatin Sellarcë e Poshtme jetonin 693 banorë nga të cilët 690 ishin Maqedonas dhe 3 të tjerë.