Bllaca (Bërvenicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bllacë
Fshat
noform
Vendndodhja
Bllacë is located in Maqedonia e Veriut
Bllacë
Bllacë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Bërvenicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 839 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1216
Prefiksi (+389) 45
Targa TE
Koordinatat 41° 53′ 42″ Veri

21° 01′ 13″ Lindje

Popullsia 344 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në fshatin Bllacë jetonin 344 banorë Maqedonas.