Ben Stiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ben Stiller
Benstiller.jpeg
U lind
Benjamin Edward Stiller

30 nëntor 1964 (mosha 47 vjec)
KombësiaAmerikan
TitulliBen Stiller

Benjamin Edward Stiller lindi më 30 nëntor 1964New York, ShBA. Është një aktor, humorist, autor filmi, regjisor dhe producent filmi amerikan.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.