Madagascar 2: Escape 2 Africa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Madagascar: Escape 2 Africa

{{{titulli}}}
Viti i prodhimit: 2008
Regjia: Eric Darnell
Tom McGrath
Prodhuesi: Mireille Soria
Skenaristi: {{{autori}}}
Interpretojnë: Ben Stiller
Chris Rock
Jada Pinkett Smith
David Schwimmer
Muzika: {{{muzika}}}
Kinematografia: {{{kinematografia}}}
Prerja: {{{cutter}}}
Studio: {{{studio}}}
Shpërndarë nga: DreamWorks Distribution
Paramount Pictures
Data(t) e lëshimit: 7 nëntor 2008
Kohëzgjatja: {{{zgjatja}}}
Shteti: Flag of the United States.svg SHBA
Gjuha: {{{gjuha}}}
Vlerësimi: {{{vlerësimi}}}
I paraprirë nga Madagascar (2005)
I ndjekur nga Madagascar 3
[{{{webfaqja}}} Faqja zyrtare]
IMDb.Logo.png Madagascar: Escape 2 Africa
Madagascar: Escape 2 AfricaAll Movie Guide

Madagascar: Escape 2 Africa (Madagaskar 2: Arratisja ne Afrike ne shqip), është një komedi amerikane e animuar dhe një sequel të filmit e 2005, Madagascar. Është në prodhim prej DreamWorks Animation dhe është caktuar për të shfaqur për 2008 (Mundësisht në nëntor). DreamWorks njoftoi në web-faqen e tyre që Madagascar do të behët një franchise/filmseri si Shrek. Madagascar ka më pasur dy sequel për tani.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]