Binarët (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Binarët (film)
Arkivi i filmit
Skeda:Binarët (film).jpg
Titulli shqip Binarët (film)
Origjinali Binarët (film)
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi "Binarët" prodhim i vitit 1987. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Enver Kushi, M. Fejzo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Maksim Shehu.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Asimi një nga djemtë e një trenisti të vjetër ka marrë rrugë të keqe: nuk i pëlqen puna dhe nuk është i lumtur me vendin modest që ka zënë në jetë. I vëllai Kujtimi është një punëtor i thjeshtë. Filmi arrin kulmin e tij në episodin e provës ku del në pah shpirti heroik i Kujtimit nga njëra anë dhe pendesa dhe ndryshimi i sjelljes tek Asimi në anën tjetër.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.