Clamart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clamart
Komunë
noform
Pamje nga Clamart
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Clamart is located in Franca
Clamart
Clamart
48°48′05″V 2°15′46″L / 48.801389°V 2.262778°L / 48.801389; 2.262778Koordinatat: 48°48′05″V 2°15′46″L / 48.801389°V 2.262778°L / 48.801389; 2.262778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Kantoni Kantoni Clamart
Kryetari Jean-Didier Berger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.77 km2
Lartësia 64-175 m (m.n.d.)
Popullsia 52,457 banorë
Dendësia 5,981 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 92140
INSEE 92023
Faqja Zyrtare ww.clamart.fr


Clamart është komunë në periferinë jugperëndimore të Parisit, Francë. Kantoni Clamart përfshinë vetëm një pjesë të komunës. Pjesa tjetër e komunës i përket kantonit Le Plessis-Robinson.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]