Diskutim:Lista e këngëtarëve dhe grupeve shqiptare

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e këngëtarëve dhe grupeve shqiptare. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

xer0'gul

Kush eshte pergjegjsi i kesaj faqje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kush eshte pergjegjsi i kesaj faqje ? Te gjitha redaktimet e mija jane fshire. Perse ?

Ju dhe te gjithe ne jemi pergjegjes. Po nese done te dishe se kush i ka fshire redaktimet shiko historikun e faqes. Me duket eshte redaktues kalimtare sikurse ti edhe ai nuk eshte i regjistruar ne Wikipedia. Po ju lutem per komente shkruani ketu ne fleten e diskutimit. Me duket se ja vlene barra qirane nese shikoni fletat "Nihme". Per te kuptuar pak me mire rregullat e redaktimit dhe mirmbajtjes ja nje udhezues ne pika te shkurta nese nuk keni kohe te gjurmoni ne fletat e Wikipedias.--Hipi Zhdripi 2005 Maj 12 21:12 (UTC)

Ndihmë[Redakto nëpërmjet kodit]

Ndihmë
Kërkimi Të drejta autori Pasqyra Redaktimi Artikulli Livadhi Fillestarëve Antarëve Kategoritë
redaktoni kutinë

Teksti Agron Zeneli[Redakto nëpërmjet kodit]

agroni zeneli esht nje nga ata qe lirun token shqiptare dhe qe luftoj ne ter kosoven e deri ne maqedoni ku esht aj pse nuk e permen as kush ku ka ngelur agroni i nanes kuesht shku a pse jon syt gjith mon me lot per at qun bujar. edhe ner te gjitha aje eshe ne zemrat ton edhe je bujar se ekemi te lum o trim qe ja ktheve pushken armikut e kudite deri ne ur te ibrit. ate kujtohet kur jemi pa per te mramten her kur je plakosur kur erdha mete pa ishe kon shtrit ne krevat e pertitshe ku makan lan revolen.

Ky është teksti që ka shkruar një kalimtarë--Hipi Zhdripi 2005 Korrik 2 18:25 (UTC)

un i fshiva pse nuk flisni per kete grup juve

produkt 28

ky grup u krijua me 28 nentor 2002 ne tirane prandaj ka marre kete emer. perbehet nga tre djem...alban kondi( vellai i dr flori i wsf), turjan hyska, fabjan basha. alban kondi 21 vjec turjan hyska 30 mars 1985 fabjan basha 03 mars 1985

kane nxjerre nje album te titulluar udhekryq. permban 10 kenge...

 1. - p.28
 2. -trokas
 3. -leter
 4. -detikimi
 5. -loja
 6. -loja 2
 7. -miremengjes
 8. -udhekryq
 9. -me beso
 10. - goni i zi

kane bere dy videoklipe goni i zi dhe shqipe qe ka dal se fundmi. kane fituar cmim te pare ne mikrofoni i arte 2003 me kengen me baso ne bashkepunim me besa kokedhima. kane fituar cmimin e koreografis ne kenga magjike 2003 me kengen trokas. tekstet ne grup i ben turi, muziken albani, orkestrimin fabi por ndihmohen edhe nga dr flori....

Titulli i artikullit[Redakto nëpërmjet kodit]

Me sa po shoh unë, në këtë listë të gjithë këngëtarët dhe grupet janë shqiptarë. Kështu që kjo listë duhet të quhet Lista e këngëtarëve dhe grupeve shqiptare sepse mund të përzihet me Lista e grupeve të muzikës. Në qoftë se askush nuk e jep mendimin e tij për këtë, mua më duhet që ta zhvendosi vetë këtë faqe. --Λeternus 4 Janar 2007 08:50 (UTC)

Une nuk kam problem, vec bene, edhe listet tjere qe jane kone keshtu, ja zhvendose, sipsh. Lista e librave, Aktrimi etj..., paten lista qe kane pershire vetem shiptare apo libra shqiptare. --Ko.S.y diskuto°) 4 Janar 2007 12:34 (UTC)

Në këtë listë gjeta disa (mos të them shumë) shqiptarë që nuk kanë lidhje me muzikë, si p.sh. Ismet Beqiri, Reshat Arbana, Qamil Batalli (nuk i kam shikuar "emrat e kuq", ndoshta gjenden edhe aty)... --Λeternus 4 Janar 2007 16:07 (UTC)

Kur jane shume ne liste, eshte problem te kontrollohen, ky artikull duhet te shperndahet sipas shkronjave, dhe Reshat Arbana? Ai ka lidhje me film dhe teater, amo me muzike, dikund iu paska doke ky artikull se eshte Personalitete shqiptare. Eshte me mire te behen dy artikuj: Lista e këngëtarëve shqiptare dhe Lista e grupeve shqiptare. --Ko.S.y diskuto°) 4 Janar 2007 16:30 (UTC)