Dobrina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobrinë
Добрино
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Zelenikovë
Krahina etnografike/gjeografike Karshiakë
Popullsia 90 banorë (2002)

Dobrinë, (maqedonisht: Добрино/Dobrino) ёshtё fshat nё komunën e Zelenikovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 90 banorë nga të cilët 89 ishin Shqiptarë dhe 1 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]