Vrazhalla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrazhallë
Вражале
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Zelenikovë
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 102 banorë (2002)

Vrazhallë, (maqedonisht: Вражале/Vražale) ёshtё fshat nё komunën e Zelenikovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 102 banorë nga të cilët 101 ishin Shqiptarë dhe 1 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]