Strugodica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strugodicë
Страхојадица
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Zelenikovë
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë

Strugodicë, (maqedonisht: Страхојадица/Strahojadica) ёshtё fshat nё komunën e Zelenikovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 268 banorë nga të cilët 267 ishin Shqiptarë dhe 1 Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]