Paligradi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paligrad
Палиград
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Shkup
Komuna Zelenikovë
Krahina etnografike/gjeografike Karshiakë
Popullsia 303 banorë (2002)

Paligrad, (maqedonisht: Палиград/Paligrad) ёshtё fshat nё komunën e Zelenikovës, Maqedoni.


Demografia[redakto | përpunoni burim]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 303 banorë nga të cilët 302 ishin Shqiptarë dhe 1 Boshnjak.[1]Burimet[redakto | përpunoni burim]