Gradoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gradoc
Градовци
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Zelenikovë
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 2 banorë (2002)

Gradoc, (maqedonisht: Градовци/Gradovci) ёshtё fshat nё komunën e Zelenikovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte vetëm 2 banorë Maqedonas dhe është ne fazën përfundimtare të shuarjes.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]