Dog Trouble

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jerry cartoon hapet me drejtimin e të gjithë një mbulesë tavoline. Por Jerry nuk do kudo sepse si shkon Jerry, Tom është tërhequr leckë sikur të ishte një punë rutine (të ngjashme me mace merr Këpucën). Tom arrin fundin e leckë dhe Jerry shkon nëpër tryezë për anën tjetër si Tom jep ndjekje. Jerry përpiqet për të ndaluar në fund të tavolinë, por slides në gojë, Tom's. Ai swings jashtë dhe grabs mbi mustaqe Tom dhe shkon në mousehole e tij. Tom pastaj knocks në mur për të marrë Jerry për të dalë dhe ai pret për të. Shpëton Jerry përmes një prizë elektrike në anën tjetër të murit dhe fillon të shkoj vjedhurazi larg por ai ndalet, kur ai sheh një copë e djathit në një mousetrap. Ai pastaj mbledh mousetrap dhe përcakton se pas bisht Tom's. Por Tom mban bisht e tij lëviz nga rruga. Kështu që mbledh bisht Jerry Tom dhe vendos atë në kurth. Jerry pastaj shkon larg pas kurth shkon off.

Disa Trouble Tom Dog jep arsye për brengosje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jerry përpiqet të drejtuar nga dera, por para tij është një bulldog madh gjumi (Spike). Jerry pastaj i shpëton dhe Tom është prapa tij. Tom përpiqet për të ndaluar para se të mbërrinte Spike por ai tokat e ballë për ballë me të. Tom edhe mbaron deri kissing tij. Kjo e bën Spike krejtësisht i zemëruar, dhe ai Chases Tom. Tom ngjitje shpëton nga një llambë dhe Jerry qesh në atë. Një Spike duke zgjatur pas njoftimeve Jerry dhe fillon te fole ai. Jerry shpëton nga ngjitje deri orën krisur. Si Jerry hyn orën, ai ndryshon kohën gabimisht, duke shkaktuar zog qyqe pop jashtë, me Jerry mbajtur në atë për të dashur të jetës. Spike hedhje dhe përpiqet të kafshojë Jerry, por zog hyn orën shumë të shpejtë dhe të Spike mungon atij. Kjo i lejon pak kohë Dom të zbresin nga llambë por Spike kthehet duke i detyruar të rritet Tom mbështetur. Pastaj Jerry përpiqet që të zbres orën por pastaj ai është i detyruar që të rritet përsëri kur Spike vjen mbrapa. Këtë herë, kur zog qyqe pops me Jerry në bord, Spike hedhje dhe chomps. Për fat të mirë, i shpëton Jerry, dhe Spike shkatërron të shpendëve, me ingranazhet kudo fluturon. Tom përpiqet të qetë larg vjedhës, por kur ai ecën nëpër dysheme, ai creaks shkaktuar Spike të shkoni pas tij përsëri. Tinguj e luftimeve të dalin dhe Jerry nuk mund të shikojnë. Si Tom shkon drejt një tavolinë, bilbilave Tom Jerry për t'u bashkuar me atë në krye të kohës ku është e sigurt. Jerry Tom grabs edhe me mustaqe e tij për të ndihmuar atë të marrë mbi krye. Tom pastaj shtrihet dora e tij për Jerry si "thank you, por kur shkon Jerry shkundur duart, ai humb ekuilibrin e tij të bie ora dhe ai jashtë kohës. Tom shpejt ul bishtin e tij për të shpëtuar nga Jerry ulje në gojë Spike's. Pastaj ata shkundur duart.

Jerry edhe e gjen veten në fund marrin e zemërimit qeni[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jerry atëherë mendon për një plan dhe ai e sheh një shportë qepje. Ai i pëshpërit në vesh planin Tom dhe shkon off. Tom pastaj fillon ngacmim Spike nga varur bisht e tij si një zbavitje. Jerry pastaj merr një copë e fije, lidhjet e tij me bishtin e tij dhe fillon të endet dhomë që mbulon atë në fije. Jerry atëherë majat e gishtërinjve deri në Spike dhe shkelma atë. Ai bën një fytyrë dhe shkon larg. Spike Chases atë dhe si shkon Jerry dhe fsheh prapa një qoshe, Spike merr tangled në të gjitha fijet që ishte kudo, duke tërhequr mbi dhe thyerja e shumë objekte të brishtë gjerman kishte plagë atë rreth. Kjo sjell mama Dy Shoes i cili gjuan menjëherë Spike jashtë shtëpisë (pasi ai nuk ka qen i saj). Tom dhe Jerry valë të Spike si ai i merr të marrë jashtë. Tom merr frymë pastaj një psherëtimë e ndihmave dhe një krismë është dëgjuar pas perde ata janë të fshehur.