The Midnight Snack

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

The Midnight Snack është filmi zhvillohet në një kuzhinë. Ora në mur është e paqartë, por mund të shihet se është mesnatë. Jerry Pokes kokën e tij nga dera frigorifer dhe vjedh disa djathë, duke përdorur një shkop selino të urës kthehet në countertop. Jerry duket jashtë nëpër vrima në djathë dhe pastaj fillon mbajtjen e saj në të gjithë kundër, si Tom Pokes kokën e tij me një grin keqdashës.

Ulje që mbante kamera për Jerry djathi (i cili peshon disa herë sa më shumë që ai e bën) dhe pastaj shohim Tom shëtitës së bashku pas tij. Jerry shqisat dikush prapa tij, por grabs Tom një Abazhuri dhe Disguises veten si një llambë, Jerry, i paaftë për të parë Arrow ekspozuar për shkak të nënbarkëz e djathë, shrugs atë dhe vazhdon kryerjen djathë. Jerry së shpejti fillon duke luftuar me djathë dhe Tom, Abazhuri mbi kokën e tij si një masë paraprake, së shpejti fillon për ta bërë më të ashpër: ai shtyllave enët e të gjitha llojet më të lartë e djathë dhe në fund në krye atë me një vezë. Jerry nuk mund të më shohin në frontin e tij, kështu që ai nuk ka njoftim se Tom ka bërë pirg feta bukë në shkallë dhe baited fund të saj me një gjilpërë me kokë kodrina. Jerry ecën deri shkallët dhe së shpejti për hapat e pin me kodrina, e cila shkakton që ai të bjerë brenda disa sekonda, ndërsa ai shpërndaj enët Pokes kokën e tij nga djathi dhe menjëherë merr gjuajtën me vezë në rënie. Hije Jerry-grushte për të marrë vezë off, dhe Tom del nga vendi i tij i fshehur me një fytyrë të vetëkënaqur. Jerry "Salutes" macja dhe kthimin fetë djathë në frigorifer, thyer selino rrinë në rrugë. Ai pastaj vazhdon për të vjedhur vetëm pak të vogël i djathit, por stomps Tom në bisht e tij me një nga putrat e tij të pasme dhe zëvendëson djathë. Megjithatë, cat merr një gisht në një tas dhe kupton se ai ka drejtuar e lirë të frigorifer, kështu që ai vende të hekurt në majë të bishtit Jerry dhe sulmet frigorifer. Jerry liron veten e tij, por është zënë më shpejt nga Tom dhe kthimin veten në burg të tij. Tom pastaj disa lugë jiggling mpikset-o dhe ha atë, duke shkaktuar tërë trupin e tij të dridhen dhe Jerry të qesh mbyturazi. Tom Jerry pastaj paraqet me pykë e djathë dhe Jerry përpjekje për të kandiduar në të, por është e kufizuar në mënyrë të përsëritur nga hekuri në bishtin e tij. Tom pastaj vazhdon për të lejuar Jerry të bëj disa krem jashtë një Donuts pak, dhe pastaj mi merr mbulua me pjesën tjetër të saj, plus një qershi për masë të mirë. Tom pastaj erë të ushqimit në dorën e tij dhe përgatitet për të ngrënë, por shpejt e sheh se ai është pykë e djathë të pakënaqësi hundën e tij dhe tosses atë larg. Për fat të keq, djathi shkatërron disa poçeri. Dy mama Shoes dëgjon këtë dhe në katin e poshtëm për t'u përballur me akuza cat. Tom vepron shpejt dhe shoves Jerry në frigorifer dhe fshihet, në mënyrë efektive inkuadrim Jerry.

Shërbëtore britmat në frikë, dhe bën thirrje për Tom, i cili del nga vendi i tij fshehur për të ndjekur Jerry. Në mes të ndjekje, ai i merr të lidhur deri rreth stol që qëndron mbi mama është për t'i shpëtuar miut, duke trokitur mbi fron në proces. Mama daljet dhomë sepse "kjo këtu ka vend për një femër !"

Surpriza Tom Jerry pas një pedale bin, por tricks Jerry Tom në kërkim mbi bin dhe hedhje të këmbës, duke i dërguar bin crashing në fytyrë Tom's. Jerry aksidentalisht në hedhje thotë dolli dhe Tom qetësi shtyn poshtë levë. Jerry pops up, duhani e tij fund, dhe vendet e pasme e tij në fund një sinkful e ujit, vetëm për të ndjekur përsëri nga Tom. Ai ngjitet një i verbër dhe mbi një rritje të lartë kundër, por së shpejti ndalesa kur ai shkon nga dhoma, me Tom vetëm poshtë atë, të gatshëm të hidhem. Tom detyron, por humbet kthetrat e tij dhe merr bisht e tij të kapur në një bord hekurosje, përballen me frigorifer. Jerry ngjitet poshtë verbër, zgjedh një pirun me bisht e tij, dhe strolls besim drejt cat. Tom shikon në frigorifer të hapur dhe gulps me tmerr si Jerry stabs atë në pasme. Meows mace në dhimbje, atëherë është i zbritur bordit hekurosje, në lavaman, duke thyer të pastër / enët pista, një dërrasë për larje rrobash, mbi një rende, dhe drejt në frigorifer, ashtu si Jerry kishin planifikuar. Ri mama-hyn dhomë, në supozimin e gabuar se, Tom ka kapur dhe asgjësuar Jerry. Ajo hap derën frigorifer për të marrë Tom një tas bukur e madhe e krem shijshme, vetëm për të gjetur Tom në frigorifer, të mbuluar në ushqim. Ne të prera në Jerry overhearing mama çmendur ulëritës në Tom dhe kicking cat screeching jashtë shtëpisë (të kalbur), ndërkohë duke marrë çmimin e tij dhe devouring pykë e tij të djathë.