Fine Feathered Friend

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Cartoon hapet me Jerry duke u përpjekur për të marrë një copë e djathit nga një mousetrap në një hambar. Tom del në vendin e tij të fshehur për të shikuar Jerry dhe ai dëgjon kurth bie zilja. Ai Chases pasi Jerry i cili ka bisht e tij të kapur në kurth duke mbajtur mbi djathë. Jerry ndalon ndjekje dhe duart Tom djathë. Jerry pastaj liron bisht e tij, grabs djathë mbrapa, dhe shkon larg. Jerry përpiqet të shkurtojë Tom qafë me një palë gërshërë të mëdha nga një derë, por dështon. Tom Jerry pastaj Chases pranë një pulë ulur më fole e saj. Jerry fsheh nën femër dhe Tom startles femër kur ai arrin nën të saj të kap Jerry. Hen përgjigjet nga pecking kreu Tom's Profili atë larg. Hen mblidhet të tërhiqen në fole e saj dhe Jerry del hahet djathi e tij. Jerry lë hangar, por merr ndjekur prapa në të nga Tom. Ai shkon nën femër përsëri, dhe Tom përfundon duke pecked përsëri nga pulë. Jerry pastaj realizon sa të ngrohtë se është nën pulë dhe ai ka për të përdorur një nga pupla femër si një tifoz. Ndërkohë, Tom ka kthyer në heshtje dhe ai përpiqet të arrijë Jerry. Por ai përfundon duke dhënë në amfiteatër femër e ushqimit dhe shkon larg. Ai për pak kohë Disguises veten si një mjelëse dhe pastaj përpiqet përsëri. Si ai arrin nën femër, ai grabs një vezë në vend të egër të Jerry, e cila rezulton në clucking femër në Tom në një mënyrë do të thotë. Hen pastaj rregullon vezë me një trekëndësh afër në të njëjtën mënyrë si rregullimin balls bilardos.

Tom pastaj krijon një mousetrap lidhur me një varg dhe e vë atë nën femër nënë. Jerry vjen me kurth dhe ai vendos kurth me bishtin Tom's on it. Tom nuk e kupton bisht i tij është në kurth për një kohë dhe pastaj britmat në dhimbje!

Tom pastaj sneaks në hambar brenda një churner gjalpë. Ai shkopinj femër me një pirun dhe kërkime fole për Jerry. Si toka femër, ai kthehet brenda sneaks churner dhe shkopinj femër përsëri. Pas tokat femër përsëri, Tom përpiqet t'i përmbahet femër të tretën herë. Por femër fsheh prapa churner dhe lejon nga një ulërimë. Ajo lëviz churner, grabs pirun dhe përfundon deri sticking Tom. Hen fillon të ngasin Tom si një kalë, por ajo ndalet kur ajo dëgjon chirps vogël nga fole e saj. Vezë e saj kanë hatched. Ajo zgjedh ata nga fole e saj dhe i dërgon të tyre për të luajtur. Jerry shkon larg nga fole me pak pupla dhe ai përpiqet të shkrihen me chicks tjera. Por një nga gabime bishtin chicks Jerry për një krimb.

Jerry snugly qëndron deri në fund të kartonave. (Animuar nga George Gordon)

Hen Nëna dhe chicks e saj pastaj të ecin në një linjë të kaluar, Tom. Jerry Tom sneaks e kaluara dhe ai nuk e kuptoj se Jerry është në maskim. Kështu ai jep Tom një goditje e shpejtë dhe hitches një udhëtim në femër e pasme. Ai valë në Tom dhe Tom realizon marrëzi e tij. Tom pastaj qëndron nga një hapje në mur hangar dhe sheh hijet e kalon nga pulat. Ai grabs një zogth, duke menduar se ajo e Jerry, dhe shkon larg. Kur ai hapi duart e tij zogth fëmijën yells për mama e tij, që menjëherë arrin. Tom buzëqeshje dhe duart mbrapa zogth. Hen nënë qorton pastaj mbi kokë një kovë Tom's.

Tom përballet me zemërimin e pulave nënë / femër.

Pule pastaj kalojnë rrugë me një familje e rosave dhe Jerry vijon rosat në një pellg. Ai shkon nënujore dhe pastaj fillon duke u ndjekur nga Tom përsëri. Jerry përpiqet përsëri për të prerë kokën Tom me gërshërë të mëdha, por dështon. Tom pastaj grabs gërshërë të mëdha dhe fillon përpjekje për të kapur Jerry me ta. Chases Tom Jerry pranë nënës femër që është të paturit e një pije të ujit dhe ndërprerjet Tom off pendët e saj bisht. Hen përgjigjet nga grabbing Tom, duke i dhënë një peshqir rreth pasme e tij dhe shkurtimet off lesh e tij. Tom është treguar pastaj pacing jashtë kotec me FA SHAT më pasme e tij. Si duket ai në, pulë nëna ka të lidhur një përparëse pendë me vete dhe Jerry është pushuar, duke përdorur pupla femër si një jastëk me pjesën tjetër të chicks foshnjës.