Flamur Tairi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flamur Tairi
Të dhënat personale
Emri i plotëFlamur Tairi
Data e lindjes (1990-11-24) 24 Nëntor 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesStrugë, RSF e Jugosllavisë
Gjatësia1,73 m (5 ft 8 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualBylis Ballsh
Numri8
Karriera në rini
-2007Karaorman
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009Makedonija?(?)
2009–2010Napredok?(?)
2010Vëllazërimi?(?)
2010–2013Teuta71(6)
2013Gostivar18(1)
2014Renova20(0)
2015–Bylis Ballsh2(0)
Ekipi kombëtar
2008-2012Macedonia U-2114(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 6 October 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 15 May 2015

Flamur Tairi (lindur më 24 nëntor 1990 në Strugë, Republika e Maqedonisë) është një futbollist shqiptar nga Maqedonia i cili aktualisht luan për ekipin Bylis Ballsh në Kategoria Superiore të Shqipërisë.[1]

Ekipi kombëtar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamur Tairi ka qenë anëtar i ekipit U21 të Maqedonisë që nga viti 2008, dhe ka bërë debutimin me U21 më 9 shtator në barazimin 0-0 kundër Norvegjisë.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ F. Tairi at Soccerway
  2. ^ Flamur Tairi at UEFA.com