Gabriel Fernández Arenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gabi
Gabi Fernández - 01.jpg
Gabi duke luajtur për Atlético Madrid në vitin 2013
Të dhënat personale
Emri i plotëGabriel Fernández Arenas
Data e lindjes (1983-07-10) 10 Korrik 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesMadrid, Spanjë
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualAtlético Madrid
Numri14
Karriera në rini
CF San Eladio
Atlético Madrid
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2004Atlético Madrid B46(4)
2004–2007Atlético Madrid58(1)
2004–2005Getafe (Huazim)32(2)
2007–2011Zaragoza135(16)
2011–Atlético Madrid114(5)
Ekipi kombëtar
2003Spanja U–207(1)
2004–2005Spanja U–2112(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 00:00, 9 dhjetor 2014 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Gabriel Fernández Arenas (lindur më 10 korrik 1983), njohur zakonisht si Gabi, është një futbollist spanjoll i cili luan me klubin spanjoll Atlético MadridLa Liga si mesfushor mbrojtës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]