Give Me Something (këngë e David Guetta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Give Me Something"
Këngë nga David Guetta feat Barbara Tucker
nga albumi Just a Little More Love
Publikimi 6 tetor, 2002
Formati CD, Maxi Single, Digital download
Zhanri Funky house, Pop
Gjatësia 5:44
Cilësia Virgin
Tekstshkrues David Guetta, Joachim Garraud, Barbara Tucker, Jean Charles Carré, Pascal Lemaire
Producer David Guetta, Joachim Garraud
David Guetta Kronologjia e këngëve

"People Come People Go"
(2002)
"Give Me Something"
(2002)
"Just for One Day (Heroes)"
(2003)

Barbara Tucker kronologjia e këngëve
"Love's on Time"
(2001)
"Give Me Something"
(2002)
"Let Me Be"
(2003)

"Give Me Something" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta bashkëpunim me Barbara Tucker si kënga e tij e katërt dhe e fundit e albumit Just a Little More Love.


Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]