Just for One Day (Heroes)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Just for One Day (Heroes)"
Këngë nga David Guetta vs. Bowie
nga albumi Fuck Me I'm Famous 2003
Publikimi16 qershor, 2003
FormatiDigital download, CD single
Regjistrimi2003
ZhanriHouse, Pop
Gjatësia3:00
CilësiaVirgin
TekstshkruesDavid Bowie
ProducerDavid Guetta, Joachim Garraud
David Guetta Kronologjia e këngëve
"Give Me Something"
(2002)
"Just for One Day (Heroes)"
(2003)
"Money"
(2004)

"Just for One Day (Heroes)" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta dhe David Bowie. Kënga u lëshua në qershor 2003 si një këngë e albumit të David Guetta, Fuck Me I'm Famous 2003. Kënga ishte një shembull i ngjashëm me këngën e Bowie të vitit 1977, "Heroes". Kënga zyrtarisht u lëshua si 'David Guetta vs. Bowie'. Aju u rëndit në #73 në renditjet e Britanisë së M. në korrik 2003 [1].

Video e muzikës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Videoklipi për "Just for One Day (Heroes)" mund të gjendet në YouTube.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Just For One Day (Heroes)" (Radio Edit) - 3:00
  2. "Just For One Day (Heroes)" (Extended Version) - 6:39
  3. "Distortion" (Maxi Vocal Remix) - 7:02

Rënditjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rënditja (2004) Pozita [2]
French Singles Chart 54
UK Singles Chart 73

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "UK Singles Chart data from chartstats.com". Arkivuar nga origjinali më 29 korrik 2012. Marrë më 6 tetor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Just For One Day (Heroes) Chart Positions". aCharts.us. Retrieved March 3, 2008.