Just for One Day (Heroes)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Just for One Day (Heroes)"
Këngë nga David Guetta vs. Bowie
nga albumi Fuck Me I'm Famous 2003
Publikimi 16 qershor, 2003
Formati Digital download, CD single
Regjistrimi 2003
Zhanri House, Pop
Gjatësia 3:00
Cilësia Virgin
Tekstshkrues David Bowie
Producer David Guetta, Joachim Garraud
David Guetta kronologjia e këngëve

"Give Me Something"
(2002)
"Just for One Day (Heroes)"
(2003)
"Money"
(2004)

"Just for One Day (Heroes)" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta dhe David Bowie. Kënga u lëshua në qershor 2003 si një këngë e albumit të David Guetta, Fuck Me I'm Famous 2003. Kënga ishte një shembull i ngjashëm me këngën e Bowie të vitit 1977, "Heroes". Kënga zyrtarisht u lëshua si 'David Guetta vs. Bowie'. Aju u rëndit në #73 në renditjet e Britanisë së M. në korrik 2003 [1].

Video e muzikës[redakto | redakto tekstin burimor]

Videoklipi për "Just for One Day (Heroes)" mund të gjendet në YouTube.

Lista e këngëve[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. "Just For One Day (Heroes)" (Radio Edit) - 3:00
  2. "Just For One Day (Heroes)" (Extended Version) - 6:39
  3. "Distortion" (Maxi Vocal Remix) - 7:02

Rënditjet[redakto | redakto tekstin burimor]

Rënditja (2004) Pozita [2]
French Singles Chart 54
UK Singles Chart 73

Burimi[redakto | redakto tekstin burimor]