Nothing but the Beat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nothing but the Beat
Nothing but the Beat kopertina
Studio album nga David Guetta
Lëshuar më 26 Gusht 2011 (2011-08-26)
Zhanri House, dance
Zgjatja 41:44 (Disc 1)
46:46 (Disc 2)
47:00 (U.S. edition)
Label Virgin, EMI, Astralwerks
Producent(e) David Guetta, Sandy Vee, Giorgio Tuinfort, Frédéric Riesterer, Afrojack, Avicii, Daddy's Groove
Kronologjia e David Guetta
One Love
(2009)
Nothing But the Beat
(2011)
Listen
(2014)
Këngët prej Nothing but the Beat
 1. "Where Them Girls At"
  Lëshuar më: May 2, 2011
 2. "Little Bad Girl"
  Lëshuar më: June 27, 2011
 3. "Without You"
  Lëshuar më: September 27, 2011

Nothing but the Beat është studio albumi i pestë nga DJ dhe prodhuesi francez, David Guetta.Albumi u lëshua më 26 gusht, 2011 përmes Virgin Records (EMI). Lëshimi u bë si një album i dyfishtë, i pari përmban bashkëpunimin me artistët nga R&B, hip hop dhe pop, siç janë Lil Wayne, Usher, Jennifer Hudson, Jessie J dhe Sia Furler. Gjithashtu pjesmarrës janë edhe will.i.am dhe Akon, që të dy më parë kanë bashkëpunuar me Guetta-n në albumin e tij të katërt, One Love.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Where Them Girls At" (featuring Flo Rida and Nicki Minaj) - 3:30
 2. "Little Bad Girl" (featuring Taio Cruz and Ludacris) - 3:12
 3. "Turn Me On" (featuring Nicki Minaj) - 3:19
 4. "Sweat" (vs. Snoop Dogg) - 3:16
 5. "Without You" (featuring Usher) - 3:28
 6. "Nothing Really Matters" (featuring will.i.am) - 3:39
 7. "I Can Only Imagine" (featuring Chris Brown and Lil Wayne) - 3:29
 8. "Crank It Up" (featuring Akon) - 3:12
 9. "I Just Wanna F" (with Afrojack featuring Timbaland and Dev) - 3:23
 10. "Night of Your Life" (featuring Jennifer Hudson) - 3:41
 11. "Repeat" (featuring Jessie J) - 3:26
 12. "Titanium" (featuring Sia) - 4:05