Love Is Gone

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Love Is Gone"
Këngë nga David Guetta featuring Chris Willis
nga albumi Pop Life
Publikimi8 qershor 2007 (Francë); 3 gusht, 2007 (Britani M.)
FormatiCD single, digital download, vinyl
Regjistrimi2007
ZhanriElectro house
Gjatësia3:08
CilësiaVirgin
TekstshkruesChris Willis (lyrics)
David Guetta, Frédéric Riesterer, Joachim Garraud (music)
ProducerDavid Guetta, Frédéric Riesterer, Joachim Garraud
David Guetta kronologjia e këngëve
"Love Don't Let Me Go (Walking Away)"
(2006)
"Love Is Gone"
(2007)
"Baby When the Light"
(2007)
Chris Willis kronologjia e këngëve
"Love Don't Let Me Go (Walking Away)"
(2006)
"Love Is Gone"
(2007)
"Give It All You Got"
(2007)

"Love Is Gone" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta dhe këngëtari amerikan Chris Willis. Kjo është kënga e dytë prej albumit të tretë të David Guetta, Pop Life. Kënga u lëshua në Francë në 18 qershor, 2007 dhe në Britani të Madhe më 14 dhjetor, 2007.

Kënga zuri vendin e #9 në rënditjet e Britanisë së M., duke u bërë kënga e dytë e Guetta's në Top 10 hit. Kënga gjithashtu u rëndit në top 40 radio SHBA, ghithashtu zuri vendin #98 në rënditjen e këngëve të Billboard Hot 100. Kënga është bërë remix nga Fred Rister & Joachim Garraud, Eddie Thoneick, Fuzzy Hair dhe Amo & Navas. The Fred Rister & Joachim Garraud Remix ishte shembull i këngës së The Black Eyed Peas, "I Gotta Feeling", e cila është prodhuar nga David Guetta.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • UK CD1
 1. "Love Is Gone" (Fred Rister & Joachim Garraud Remix Radio Edit) – 3:22
 2. "Love Don't Let Me Go" (Original Edit) - 3:39
 • UK CD2
 1. "Love Is Gone" (Fred Rister & Joachim Garraud Remix Radio Edit) – 3:22
 2. "Love Is Gone" (Original Extended Mix) – 6:43
 3. "Love Is Gone" (Fred Rister & Joachim Garraud Remix) – 8:21
 4. "Love Is Gone" (Fuzzy Hair Remix) – 6:25
 5. "Love Is Gone" (Eddie Thoneick's Liberte Mix) – 7:12
 6. "Love Is Gone" (Amo & Navas Rmx) – 6:46
 • French CD Single[1]
 1. "Love Is Gone" (Fred Rister & Joachim Garraud Remix Radio Edit) – 3:22
 2. "Love Is Gone" (Original Mix) – 3:08
 3. "Love Is Gone" (Eddie Thoneick's Liberte Mix) – 7:12
 4. "Medley Album Pop Life" – 2:50
 • European CD Single[2]
 1. "Love Is Gone" (Original Extended Mix) – 6:43
 2. "Love Is Gone" (Fred Rister & Joachim Garraud Remix) – 8:21
 3. "Love Is Gone" (Fuzzy Hair Remix) – 6:25
 4. "Love Is Gone" (Eddie Thoneick's Liberte Mix) – 7:12
 5. "Love Is Gone" (Eddie Thoneick's Ruff Mix) – 7:10
 6. "Love Is Gone" (Amo & Navas Rmx) – 6:46
 7. "Love Is Gone" (Original Mix) – 3:08
 8. "Love Is Gone" (Fred Rister & Joachim Garraud Remix Radio Edit) – 3:22

Rënditje dhe shpërblime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Parardhësi 
"Don't Matter" nga Akon
Hungarian Airplay Chart number-one single
October 1, 2007 - October 22, 2007
Pasardhësi 
"Beautiful Girls" nga Sean Kingston
Parardhësi 
"LoveStoned" nga Justin Timberlake
Billboard Hot Dance Airplay number-one single
September 22, 2007 - September 29, 2007
Pasardhësi 
"The Way I Are" nga Timbaland featuring Keri Hilson

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "David Guetta & Chris Willis - Love Is Gone". Discogs.com. Marrë më 2009-12-28. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ "David Guetta & Chris Willis - Love Is Gone (Remixes)". Discogs.com. Marrë më 2009-12-28. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ a b c d e f g h "Love Is Gone", in various Singles Charts Lescharts.com (Retrieved July 17, 2008)
 4. ^ a b c "Love Is Gone", in various Singles Chart acharts.us (Retrieved July 17, 2008)
 5. ^ "Hungarian Airplay Chart". Mahasz. Marrë më 2010-05-11. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 6. ^ Russian Airplay Chart tophit.ru (Retrieved July 31, 2009)
 7. ^ a b c allmusic.com (Retrieved July 17, 2008)
 8. ^ 2007 Belgian (Flanders) Singles Chart Ultratop.be (Retrieved August 25, 2008)
 9. ^ 2007 Belgian (Wallonia) Singles Chart Ultratop.be (Retrieved August 25, 2008)
 10. ^ 2007 Dutch Singles Charts Dutchcharts.nl (Retrieved August 25, 2008)
 11. ^ a b c 2007 French Airplay and Video Charts Yacast.fr (Retrieved August 1, 2008)
 12. ^ 2007 French Singles Chart Disqueenfrance.com Arkivuar 10 korrik 2011 tek Wayback Machine (Retrieved August 25, 2008)
 13. ^ "Årslista Singlar – År 2007" (në suedisht). Swedish Recording Industry Association. Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2014. Marrë më 8 dhjetor 2010.
 14. ^ 2007 Swiss Singles Chart Hitparade.ch (Retrieved August 25, 2008)
 15. ^ 2008 Swiss Singles Chart Hitparade.ch (Retrieved December 29, 2008)
 16. ^ Austrian certifications ifpi.at (Retrieved August 25, 2008)
 17. ^ French certifications Disqueenfrance.com Arkivuar 7 mars 2012 tek Wayback Machine (Retrieved August 25, 2008)