Jump to content

In Love With Myself

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"In Love With Myself"
Këngë nga David Guetta featuring JD Davis
nga albumi Guetta Blaster
Publikimimars 18, 2005 (2005-03-18)
FormatiCD single, Digital download
Regjistrimi2004
ZhanriHouse, Pop
Gjatësia4:26
CilësiaVirgin
TekstshkruesDavid Guetta, David Henrard, Jean Charles Carre, Joachim Garraud, Xavier Clayton
ProducerDavid Guetta, Joachim Garraud
David Guetta Kronologjia e këngëve
"The World Is Mine"
(2004)
"In Love With Myself"
(2005)
"Love Don't Let Me Go (Walking Away)"
(2006)

"In Love With Myself" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta dhe JD Davis për albumin e dytë të studios të David Guetta, Guetta Blaster. Kënga u lëshua si kënga e katërt dhe e fundit më 18 mars, 2005. Kënga u fëshua vetëm në Francë, gjithsesi, u rëndit në lista të ndryshme për shkak të shkarkimeve të mëdha.

Rënditja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Chart (2004–5) Peak
position
Swiss Singles Chart[1] 46

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "In Love With Myself" (Benny Benassi Remix) - 4:09
  2. "In Love With Myself" (Fuzzy Hair Remix) - 5:52
  3. "In Love With Myself" (Robbie Riviera Remix) - 6:36
  4. "In Love With Myself" (David Guetta & Joachim Gaurraud Remix) - 7:09
  5. "In Love With Myself" (JD Davis Mix) - 3:37

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]