Just a Little More Love (kënga)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Just a Little More Love"
Këngë nga David Guetta feat Chris Willis
nga albumi Just a Little More Love
Publikimi14 korrik, 2001
FormatiDigital download, CD single,
CD maxi, 12" maxi
Regjistrimi2001
ZhanriHouse
Gjatësia3:20 (Original Edit)
3:45 (Wally Lopez Remix Edit)
CilësiaVirgin Records
TekstshkruesDavid Guetta, Chris Willis Jean Charles Carré, Joachim Garraud
ProducerDavid Guetta, Joachim Garraud
David Guetta Kronologjia e këngëve
"Just a Little More Love"
(2001)
"Love Don't Let Me Go"
(2002)
Chris Willis kronologjia e këngëve
"Just a Little More Love"
(2001)
"Love Don't Let Me Go"
(2002)

"Just a Little More Love" është një këngë house e vitit 2001, e performuar nga DJ francez David Guetta. Është kënga debutuese e Guetta-s dhe që paraqitet në albumin debutues me të njëjtin emër Just a Little More Love. Kënga është regjistruar në vetëm 30 minuta. Janë dy versione të këngës Just a Little More Love : versioni orgjinal: "Just a Little More Love (Elektro Edit)" dhe versioni remix: "Just a Little More Love (Wally Lopez Remix Edit)" që merr pjesë në MoS: Clubbers Guide 2004 dhe është pjesë e muzikës së filmit The Football Factory.


Video e muzikës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është një videoclip për "Just a Little More Love" ku është pjesmarrës David Guetta.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Just a Little More Love (Radio Edit)
  2. Just a Little More Love (Wally Lopez Remix)
  3. Just a Little More Love (Problem Kid Fat Bottom Funk Remix)
  4. Just a Little More Love (Elektro Edit)
  5. Just a Little More Love (Elektro Maxi)
  6. Just a Little More Love (Remix Edit)
  7. Just a Little More Love (Remix Maxi)

Rënditjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista (2001/02) Pozicioni
Dutch Singles Chart 38
French SNEP Singles Chart 29
Swiss Singles Chart 59
UK Singles Chart 19


Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.discogs.com/David-Guetta-feat-Chris-Willis-Just-A-Little-More-Love/master/91031

http://www.songfacts.com/detail.php?id=17889