Love Don't Let Me Go

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Love Don't Let Me Go"
Këngë nga David Guetta feat Chris Willis
nga albumi Just a Little More Love
Publikimi28 shkurt, 2002
FormatiCD Single, Digital download
ZhanriHouse
Gjatësia3:36
CilësiaVirgin Records
TekstshkruesDavid Guetta, Ned Scott, Benji Vaughan, Chris Willis, Jean-Charles Carré, Joachim Garraud, Maff Scott, Matt White
David Guetta Kronologjia e këngëve
"Just a Little More Love"
(2001)
"Love Don't Let Me Go"
(2002)
"People Come People Go"
(2002)
Chris Willis kronologjia e këngëve
"Just a Little More Love"
(2001)
"Love Don't Let Me Go"
(2002)
"People Come People Go"
(2002)

"Love Don't Let Me Go" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta bashkëpunim me Chris Willis si kënga e parë nga albumi Just a Little More Love. Gjithashtu remix i kësaj kënge u lëshua si këngë si: "Love Don't Let Me Go (Walking Away)" në 2006.

Music video[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video e muzikës së pari ulëshua në YouTube në 23 maj 2007 me një gjatësi prej 2 min dhe 55 sekonda [1].

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Love Don't Let Me Go (Main Mix) - 7:25
  2. Love Don't Let Me Go (House Remix) - 5:28
  3. Love Don't Let Me Go (1987 Rister Remix) - 6:46
  4. Love Don't Let Me Go (Scream Mix) - 8:01
  5. Love Don't Let Me Go (Edit Single) - 3:39

Performanca e rënditjeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rënditja (2002) Pozicion
Belgium (Ultratop 50 Flanders)[2] 10
Belgium (Ultratop 50 Wallonia)[3] 7
France (SNEP)[4] 4
Netherlands (Single Top 100)[5] 37
Switzerland (Schweizer Hitparade)[6] 13
UK Singles (The Official Charts Company) 46

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]