HBO

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo e HBO

Home Box Office, ose shkurt: HBO, është një pay TV (Program paguese) program. Kryesisht transmetohen (relativ aktual) filma të Hollivudit, filma të vetë-prodhuar, poashtu transmetohen edhe seriale javore dhe dokumentare. HBO transmeton edhe boks nën emrin „HBO Boxing“.

Seriale te HBO[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këtu shini seriale të tanishme/që akoma janë duke të prodhuar dhe seriale që nuk prodhon më:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.