New Line Cinema

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

New Line Cinema është një filmstudio amerikane, dhe është nën-firm e Warner Bros. dhe Time Warner. Kjo studio është edhe prodhuesi i filmave The Fellowship of the Ring, The Two Towers dhe The Return of the King nga regjisori Peter Jackson sipas romanëve të J.R.R. Tolkien The Lord of the Rings (sqt. Kryezoti i unazave).