DC Comics

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
DC Comics
Lloji Subsidiary of Warner Bros. Entertainment, Inc.
Industria Strip
Themeluar 1934, nga Malcolm Wheeler-Nicholson (si National Allied Publications)
Selia New York City
Kryesuesit Paul Levitz, president dhe botues
Dan DiDio (Sr. VP, botuesi ekzekutiv i DC Universe)
Pronar(ë) Time Warner

DC Comics (Detective Comics) është një shtëpi botuese për publikimin e stripave.

DC Comics u themelua ne vitin 1934 nga Malcolm Wheeler Nicholson si National Ailed Publications.

Stripa[redakto | redakto tekstin burimor]

Stripa të botuar nga DC Comics

Imprint[redakto | redakto tekstin burimor]

Imprint të Dark Horse Comics :

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]