Kategoria:Epistemologji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Epistemologjia.


Epistemologjia është degë e filozofisë që studion natyrën, fushëveprimin dhe kufizimet e dijes.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 2 këto nën-kategori, nga 2 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

H

K