Jump to content

Kisha e Shën Mërisë (Maliçan, Sarandë)

Coordinates: 39°48′56″N 20°13′46″E / 39.81556°N 20.22944°E / 39.81556; 20.22944
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

39°48′56″N 20°13′46″E / 39.81556°N 20.22944°E / 39.81556; 20.22944

Kisha e Shën Mërisë në Maliçan, Sarandë

Kisha e Shën MërisëMaliçanSarandës, është një kishë me vlera unikale dhe mban statusin monument kulture që nga viti 1970.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]