Kutjevo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kutjevo
—  Qytet  —
Pamje nga Kutjevo

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Požega-Slavonija
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.43°0′0″V 17.88°0′0″L / 45.43000°V 17.88000°L / 45.43000; 17.88000 (Kutjevo)Koordinatat: 45.43°0′0″V 17.88°0′0″L / 45.43000°V 17.88000°L / 45.43000; 17.88000 (Kutjevo)
Popullsia 2.361 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Kutjevo is located in Kroacia
Kutjevo
Kutjevo

Kutjevo (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Požega-SlavonijaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2361 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2399 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2826 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.58%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Kutjevo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale