Jump to content

La Dépêche du Midi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
La Dépêche du Midi
Faqja zyrtarewww.ladepeche.fr

 

Dhoma e editimit të La Dépêche du Midi (lart) dhe dhoma e printimit (poshtë) në Tuluzë (1905)

La Dépêche, formalisht La Dépêche du Midi (shqiptimi frëngjisht: [la depɛʃ dy midi]), është një gazetë ditore rajonale e publikuar në Tuluzë në Francën Jugperëndimore[1][2] me 17 edicione për zona të ndryshme të rajonit Midi-Pyrénées.[3] Edicionet kryesore vendore janë për Tuluzën, Ariège, Aude, Aveyron, Haute-Garonne, Gers, Olt, Olt-dhe-Garonë, Hautes-Pyrénées, Tarn and Tarn-et-Garonne.

Historia dhe profili[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qarkullimi javor i gazetës
viti Qarkullimi javor
2003 200,000
2004 -
2005 200,090
2006 196641
2007 197751
2008 196749
2009 190,875
2010 186,213
2011 180,969
2012 174,511
2013 166,137
2014 157,215
2015 149,998
2016 144,419
2017 140,097
2018 133,074
2019 127,466
  1. ^ Serge Berstein; Jean-Pierre Rioux (13 mars 2000). The Pompidou Years, 1969-1974. Cambridge University Press. fq. 199. ISBN 978-0-521-58061-8. Marrë më 21 prill 2015. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Michael Palmer; Jeremy Tunstall (19 tetor 2006). Media Moguls. Routledge. fq. 151. ISBN 978-1-134-93734-9. Marrë më 10 maj 2015. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "News & Business Content Bulletin" (PDF). Lexis Nexis. shtator 2014. Marrë më 10 janar 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)