Malça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malçë
Малча
Fshat
Vendndodhja
Malçë is located in Serbia
Malçë
Malçë

Koordinatat: 43°20′3″V 22°1′52″L / 43.33417°V 22.03111°L / 43.33417; 22.03111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Pantelej
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 3″ Veri

22° 1′ 52″ Lindje

Malçë (serbisht: Малча/Malča) është fshat në komunën e Pantelejt, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]