Matejeci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matejec i Poshtëm
Доњи Матејевац
Fshat
Vendndodhja
Matejec i Poshtëm is located in Serbia
Matejec i Poshtëm
Matejec i Poshtëm

Koordinatat: 43°21′44″V 21°57′3″L / 43.36222°V 21.95083°L / 43.36222; 21.95083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Pantelej
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 21′ 44″ Veri

21° 57′ 3″ Lindje

Matejec i Poshtëm (serbisht: Доњи Матејевац/Donji Matejevac) është fshat në komunën e Pantelejt, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]