Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës
AbbreviationMTI
Typeministri qeveritare
Location
Coordinates41°19′36″V 19°49′9″L / 41.32667°V 19.81917°L / 41.32667; 19.81917
Region served
Republika e Shqipërisë
Official language
shqipja
Ministër
Sokol Dervishaj
Parent organization
Këshilli i Ministrave
Websitetransporti.gov.al

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ishtë një ministri e Republikës së Shqipërisë.


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.