Jump to content

Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ministria e Zhvillimit Urban
ShkurtesaMZHU
Formuar më2013
Defunct2017
Llojiministri qeveritare
Rajoni i shërbimit
Republika e Shqipërisë
Gjuha zyrtare
shqipja
Ministër
Eglantina Gjermeni
Organizata amë
Këshilli i Ministrave
Faqja në internetzhvillimiurban.gov.al

Ministria e Zhvillimit Urban e Shqipërisë ishte një ministri e Republikës së Shqipërisë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ristrukturimi/Shkrihen 8 ministri nëpikëpyetje fati i mijërave punonjësve - Shqiptarja". shqiptarja.com. Marrë më 2022-06-26.