Muharrem Sahiti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Muharrem Sahiti lindi më 10 maj 1965Budrikë, komuna e Gjilanit, është futbollist dhe menaxher futbolli.

Biografia[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Angazhimi si junior

1982-1985

  • Angazhimi si Senior

1985-1986 Crvena Zvezda Gjilan

1986-1990 KF Prishtina

1990-1992

1994-1996

1997-1998

1998-1999

1999-2002

KF Pristina

Konyaspor

Lokomotiv Plovdiv

FC Thun

FC Oberneuland

KF Gjilani 32 (12)

43 (13)(1987-90)

  • Si menaxher

2002-2004

2004-2005

2005-2006

2007-2009 KF Gjilani

KF Drita

Kosovo NT

KF Gjilani

Në muajin janar të vitit 2008 është emëruar Këshilltar i Ministrit për Rini Kulturë dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës.Gajt periudhës 2005-2006 Selektor i Reprezentacionit te Kosoves, prej 2009 trajner i Reprezentacionit te Kosovës.

Lidhje te jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]