Murlani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Murlani ( Bura ).është erë lokale. Fryn kryesisht nga verilindja dhe veriu në drejtim të detit Adriatik dhe sidomos gjatë periudhës së dimrit, por mund të fryjë edhe gjatë verës.

Nin (bura).jpg