Nordin Wooter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nordin Wooter
Të dhënat personale
Data e lindjes24 gusht 1976
Vendi i lindjesBreda, Holanda
Gjatësia1,72 m (5 ft 8 in)
PozicioniMesfushor
Karriera në rini
OSV
Zeeburgia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–1997Ajax58(6)
1997–1999Zaragoza32(1)
1999–2002Watford63(3)
2002–2003RBC29(2)
2003–2004Braga19(0)
2004Anorthosis Famagusta14(7)
2004–2006Panathinaikos21(1)
2006–2007Sivasspor10(3)
2007–2008AEK Larnaca11(2)
Gjithsej257(25)
Ekipi kombëtar
Holanda U-18
Holanda U-21
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nordin Wooter (lindi më 24 gusht 1976) ishte futbollist holandez me prearjdhje nga Surinami. Gjatë karrierës së tij, ai ka luajtur në kampionatin holandez në skuadrën Ajax, në La Liga në skuadrën Zaragoza dhe në Premier League në skuadrën Watford. Ai po ashtu ka luajtur në skuadrën holandeze në Kampionatin Botërorë Rinor 1995.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]