Përdoruesi diskutim:Kristian95~sqwiki

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kristian95~sqwiki. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Kristian95~sqwiki!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Kristian95~sqwiki, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Mikullovci 31 Korrik 2010 16:56 (CEST)

Mos ju shto yjet artikujve që nuk janë shpallur zyrtarisht perfekt. --Λeternus 1 Gusht 2010 14:45 (CEST)

Ju lutem zotri, kur ju dot ta ngarkoni një skedë mbusheni Stampanë ne faqe:

  • Përshkrimi: Çfarë tregon Skeda?
  • Burimi: Prej nga e ka Uploader këtë imazh?
  • Autori: Kush e ka kriju fillimisht këtë imazh?
  • Data: Kur është krijuar kjo imazh?
  • Leja: Si mund të dini se ju duhet të përdorni këtë imazh? Ka të lejuar autori ty ngarkimin?
  • Versione tjera: Si e ka emrin një tjetër version të kësaj imazhit.

Faliminderit. --Mikullovci 21 Gusht 2010 21:16 (CEST)

Përshendetje kam vetem nje sugjerim reth artikullit Adolf Hitler qe femirija te shkruhet si eshte shkruan ne wikipedian angleze se pari unë kur e shkrova artikullin e shkrova ne baze te https://en.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler kush eshte treguar dhe detajizuar femijeria e Hilert si eshte rrahur nga i ati se si dyshonte Hileri mbi indentitetin e Gjyshit te tij se si kreu shkollen fetare. hitleri nuk u pranua ne Akademine e arteve sepse asnjeher ne jeten e tij nuk pikturonte portret por vetem pejsazhe per ate nuk u paranua ne Akademine e arteve ne Vienë.

Tung,

http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Pellazg%C3%ABt&action=history

shihni se më 16 Tetor 2010 orë 18:06 artikulli kishte 33.715 byte. Douchebag e vandalizoj. Pranë 82.57.127.45 e modifikoj një herë e artikulli bënë tërësisht 5.537 byte. Duhet të modifikohet prej versionin e 33.863 byte.

--AXRL 2 Janar 2011 20:18 (CET)

Ju lutem a të merrni pjesë tek votimi për një Kuti e re për artikullin Shqipëria.

__________________________________________________________________________________________________

Desha të të pyes në lidhje me hapjen e një diskutimi mbi temën e disa artikujve kryesorë rreth fesë islame, të cilët janë të bllokuar, me qëllim që të vendoset në fund me anë të votimit versioni kryesor. A mund të realizohet kjo gjë me anë të votimit, kush ka të drejtë të marrë pjesë në votim dhe a janë votuesit me të drejtë të barabartë vote? - Gentius 3 Shkurt 2011 01:26 (CET)

Cili "numër i caktuar votash"? Kush e merr vendimin dhe si zbatohet ai? -Gentius 5 Shkurt 2011 13:38 (CET)
Pikërisht kjo do të më interesonte, detyrimi i zbatimit të vendimit të dalë nga rezultati i votimit. Ata që i kanë bllokuar artikujt janë vetë administratorë ose burokratë dhe mbajnë qëndrim të njëanëshëm. Po sikur t'u teket atyre që të mos e zbatojnë fare vendimin? A ka mundësi marrje masash ose sanksione për ta në këtë rast? -Gentius 5 Shkurt 2011 18:34 (CET)


Artikujt perfekte[Redakto nëpërmjet kodit]

Pedanti, ju lutem shihni kete diskutim qe sapo hapa. Te me falni, jam i ri ketu, dhe pata pershtypjen e gabuar qe ishit larguar nga wiki, ndryshe do ju kisha shkruar direkt. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:37 (CET)[përgjigjuni]

Dhe urime per cilesine e shkrimeve, jeni nje nga me pozitivet ketu ne sqwiki. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 03:54 (CET)[përgjigjuni]
S'ka problem. Normalisht nje Artikull i mire duhet te shihet vetem nga nje njeri, e jo me vota, po s'kemi c'te bejme, tani per tani nuk kemi nje Rregullore per artikujt e mire, sic ka enwiki [1]. Po ta perkthejme kete faqe (eshte vertet e shkurter), une do ndryshoj rregulloren, ne menyre qe rishikimi per artikull te mire te behet vetem nga nje njeri, kurse Artikujt e perkryer sigurisht do kene me shume halle. Megjithate kriteret edhe aty nuk jane shume me te komplikuara [2], eshte thjesht procesi me i gjate.[3]. Sportishqiptar 2 dhjetor 2011 16:25 (CET)[përgjigjuni]
Te Relativiteti i përgjithshëm, te lutem ripuno pak me referencat Harvard Business style, pasi disa nuk po funksionojne. Kur ajo te jete ne rregull, do i futem nje cike korigjimeve gjuhesore, qe ta cojme te perkryeshmeria. Sportishqiptar 8 dhjetor 2011 16:58 (CET)[përgjigjuni]

Pershendetje Pedanti

Tu pergjigja pyetjes ketu, nuk e di sa te kam ndihmuar.--Liridon 4 dhjetor 2011 12:28 (CET)[përgjigjuni]


Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Pedanti,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:43 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Kristian! Emri i llogarisë suaj Përdoruesi:Pedanti u zhvendos tek Përdoruesi:Kristian95. Veç kësaj nën emrin e ri u zhvendosën faqja e diskutimeve dhe dy të tjera. Zhvendosja e emrit të përdoruesit është lokale (dmth vetëm në këtë Wiki). Faqja Përdoruesi:Pedanti/EditCounterOptIn.js u zhvendos te Përdoruesi:Kristian95/EditCounterOptIn.js. Faqja Përdoruesi:Pedanti/Kronika e një familjeje disfunksionale u zhvendos te Përdoruesi:Kristian95/Kronika e një familjeje disfunksionale. -- Euriditi  12 dhjetor 2013 19:08 (CET)[përgjigjuni]

Llogaria juaj do të riemërohet[Redakto nëpërmjet kodit]

20 mars 2015 09:32 (CET)

19 prill 2015 13:44 (CEST)

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:57 (CEST)[përgjigjuni]