Paulo Jamelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paulo Jamelli
Të dhënat personale
Emri i plotëPaulo Jamelli
Data e lindjes (1974-07-22) 22 Korrik, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994São Paulo
1995-1996Santos
1997Kashiwa Reysol
1998-2002Real Zaragoza
2003Corinthians Paulista
2004Shimizu S-Pulse
2004-2005Almería
2005Corinthians Paulista
2006Atlético Mineiro
2007Grêmio Barueri
Ekipi kombëtar
1996Flag of Brazil.svg Brazili5(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Paulo Jamelli (lindur më 22 Korrik 1974) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1996 5 2
Gjithsej 5 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]