Jump to content

Pete Gill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pete Gill ka lindur në Sheffield, Angli dhe është një baterist anglez, që ka qenë pjestar në grupet hard rock / heavy metal Saxon (1976-981) dhe Motörhead, (1984-1986).

Pete Gill

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]