Pete Gill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pete Gill ka lindur në Sheffield, Angli dhe është një baterist anglez, që ka qenë pjestar në grupet hard rock / heavy metal Saxon (1976-981) dhe Motörhead, (1984-1986).

Pete Gill

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.