Nö Sleep at All

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nö Sleep at All
No Sleep At All.jpg
Live album by
Released15 tetor 1988
Recorded2 korrik, 1988
Hämeenlinna "Giants of Rock" Festival, Finlandi
GenreHeavy metal
Length51:37
LabelGWR
ProducerMotörhead dhe Guy Bidmead
Motörhead chronology
'Rock 'n' Roll
(1987)
Nö Sleep at All '1916
(1991)

Nö Sleep at All është albumi i dyte live i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 2 korrik, 1988 për GWR Records.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Doctor Rock" (Michael Burston, Phil Campbell, Pete Gill and Lemmy Kilmister) – 3:17
 2. "Traitor" (Burston, Campbell, Kilmister, Phil Taylor) – 2:40
 3. "Dogs" (Burston, Campbell, Kilmister, Taylor) – 3:24
 4. "Ace of Spades" (Eddie Clarke, Kilmister, Taylor) – 2:51
 5. "Eat The Rich" (Burston, Campbell, Kilmister, Taylor) – 4:34
 6. "Built For Speed" (Burston, Campbell, Gill, Kilmister) – 4:56
 7. "Deaf Forever" (Burston, Campbell, Gill, Kilmister) – 4:02
 8. "Just 'Cos You Got The Power" (Burston, Campbell, Kilmister, Taylor) – 7:28
 9. "Killed By Death" (Burston, Campbell, Gill, Kilmister) – 5:58
 10. "Overkill" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 6:32
  bonus tracks;
 11. "Stay Clean" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 2:37
 12. "Metropolis" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 3:18

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ace of Spades (live)/ Dogs / Traitor

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]