Michael Burston

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Michael Burston i njohur edhe si Würzel është një kitarist i famshëm anglez dhe ka qënë pjestar në grupin hard rock / heavy metal Motörhead në vitet 1984-1995. Ka lindur më 23 tetor 1949Chelstenham, Angli.

Ka vdekur per infarkt zemre daten 9 korrik 2011 ne moshen se 61 vjec.

Würzel

Diskografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Motörhead[redakto | redakto tekstin burimor]

Të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]